Монтаж

Timmerman wooden floor
Timmerman wooden floor

Ми рекомендуємо встановлювати інженерну паркетну дошку в приміщеннях розташованих вище та нижче рівня землі. Може застосовуватися для теплих підлог.

Timmerman wooden floor
Timmerman wooden floor

Ми рекомендуємо встановлення масивних паркетних підлог в приміщеннях розташованих вище рівня землі. Не рекомендуємо застосовувати для теплих підлог.

Зберігання

Timmerman wooden floor

Перед доставкою паркету (масивної та інженерної паркетної дошки) на місце встановлення , всі «вологі» роботи (такі як бетонування, штукатурення, укладання плитки  і оздоблення) мають бути завершені відповідно до будівельних правил, а будівельний об’єкт має бути ретельно просушений.

Timmerman wooden floor

Зберігання і укладання підлоги повинно здійснюватися за оптимальних параметрів мікроклімату, які протягом  тижня перед укладанням, підтримувалися   в приміщенні  45-60% вологості повітря і температура +18 … 24°С. Рекомендуємо придбати гігрометр (вимірює вологість та температуру повітря в приміщенні).

Встановлення

Timmerman wooden floor

Паркет необхідно акліматизувати. Для цього необхідно розмістити в місці монтажу пачки з паркетом за 2 дні перед початком укладання (пачки з паркетом розпаковувати безпосередньо перед укладанням). Вологість основи перед укладанням має складати дерев’яної  10%, бетонної  2% метод CM.

Timmerman wooden floor

Укладання паркету і паркетної дошки повинні виконувати кваліфіковані майстри з дотриманням всіх норм і правил: цілісність, міцність, вологість основи, температурний режим, використання якісних паркетних клеїв відповідно до типу паркету або паркетної дошки. Допускається застосовувати для приклеювання виключно двокомпонетний поліуретановий або сілановий клей, які рекомендує виробник для приклеювання дерев’яних підлог. Клей повинен покривати мінімум 70% поверхні паркетини. Не слід застосовувати дисперсні клеї!

Timmerman wooden floor

Бетонні основи повинні бути сухими, чистими рівними та прогрунтованими відповідними для укладання паркету грунтівками  (максимальний перепад висот  ± 2 мм на кожні 2 метри). Залишкова вологість бетону не повинна перевищувати 2%. Рекомендуємо виміряти його вологоміром і, якщо потрібно, просушити підлогу осушувачем повітря.

Пам’ятайте, що покупець та паркетник однаково відповідальні за кінцевий результат. Ви повинні переконатись в дотриманні вищевказаних рекомендацій. Обирайте кваліфікованих майстрів.

Кожна паркетина проходить ретельний контроль якості перед пакуванням. Кінцевий прийом за якістю здійснюють покупець та паркетник, котрі повинні перевірити кожну паркетину безпосередньо перед її встановленням. Не слід встановлювати паркетини з видимими дефектами, котрі ви не зможете вирізати. Кожна паркетина має природні варіації відтінку і відрізняється одна від другої за структурою. Якщо ви розглядаєте ці паркетини як невідповідні загальному кольору і тону, то просто встановіть їх в найменш помітному місці, кутку, уздовж стіни або використовуйте їх для підрізування при закінченні ряду. Це дозволить підлозі у вашій кімнаті виглядати максимально однорідною.

Контроль вологості

Паркетна дошка є натуральним продуктом і має природну властивість розширюватися або звужуватись залежно від зміни вологості навколишнього середовища. Взимку, коли будинки опалюються, і повітря в приміщеннях стає сухим, іноді вологість падає до 30% і нижче. Паркет в таких умовах надмірновіддає вологу і, як наслідок, може відбутися процес всихання. Між планками можуть з’являтися невеликі щілини. Навесні сухий мікроклімат всередині приміщень зміниться на вологий і щілини закриються. Це явище називається сезонною зміною розмірів і властиве всім породам деревини. Для виключення цього явища рекомендується підтримувати відносну вологість в приміщеннях 45-55%для масивної паркетної дошки протягом цілого року, використовуючи спеціальні зволожувачі повітря та регулярне провітрювання приміщення.

Для приміщень, де існує великий сезонний перепад вологості повітря, рекомендуємо інженерну паркетну дошку. Багатошарова конструкція паркетної дошки дозволяє зберігати розміри паркетин в більш широкому діапазоні коливання вологості навколишнього середовища 40-65%.

В разі появи ознак впливу вологи на паркет (викривлення дошки, понаднормове розширення, короблення) спробуйте в найкоротші терміни усунути її джерела. Ними можутьбути: протікання водопроводу, тераса з накопиченою водою без системи відводу від будинку або просто недостатній обмін повітря в приміщенні. Зазвичай після усунення джерела вологи потрібен якийсь час на процес природного випаровування вологи з паркету, після чого викривлення може стати взагалі непомітним.