Експлуатація
Після встановлення підлоги, покритої лаком чи олією, забороняється мити підлогу протягом 14 днів, оскільки повинна пройти повна кристалізація покриття при контакті з повітрям.
В подальшій експлуатації необхідно дотримуватись температурно-вологісного режиму в приміщенні. Вологість 45-60%, температура 18-24 градуси. У випадку низької вологості (в опалювальний сезон) в приміщенні потрібно використовувати зволожувач, у випадку підвищеної (в літньо-осінній) – кондиціонер або осушувач, також регулярне провітрювання нормалізує вологість в приміщенні. Недотримання цього режиму призводить до короблення або розсихання дерева.
Слід виключити механічну дію гострих предметів та опор меблів чи взуття, а також абразивів. Рекомендується наклеїти на ніжки меблів спеціальні фетрові або войлочні накладки, а під меблі на роликах – підкласти спеціальні килимки.
Якщо ви помітили на підлозі пісок чи бруд – постарайтесь відразу їх прибрати за допомогою м’якої щітки або пилососа, тому що вони можуть призвести до утворення подряпин. При роботі з пилососом використовуйте насадку з м’яким закінченням.
У випадку потрапляння на деревину води, вина, кави, спирту та інших рідин необхідно негайно їх видалити з використанням мінімальної кількості чистої води та ганчірки, а також засобів для догляду.
- Оновлення і відновлення кольору покритої олією підлоги допускається лише з використанням кольорових олій, ідентичних оригінальному кольору дизайну.
- Для паркету, покритого олією, обов’язково використовувати засоби для догляду (1 раз на 6-12 місяців, залежно від інтенсивності експлуатації)
- Під час ремонтних робіт, білі та вибілені кольори не рекомендується накривати картоном на довгий час! Це може призвести до зміни кольору!!
- Недопустимо використовувати для очищення підлоги миючі засоби для посуду, розчинники для фарби, спирт, бензин та інші агресивні речовини. Догляд здійснюється лише спеціалізованими засобами, які рекомендовані виробником олії!
- Для очищення лакованих поверхонь недопустимо використовувати: розчинники для фарби, спирт, бензин, ацетон та інші агресивні речовини. Догляд здійснюється за допомогою спеціалізованих засобів для догляду та вологої ганчірки.
В разі значних пошкоджень покриття підлоги зверніться по допомогу до спеціаліста.
Слідкуйте щоб кігті ваших домашніх тварин були акуратно обстрижені, а лапи чисті. Килимки та кошики, в яких сплять домашні тварини, мають бути ізольовані від паркетної дошки.
- Важливо: зміни кольору паркетної дошки не спричинені пожовтінням лакового шару; це нормальний процес зміни кольору деревини.
- Уникайте тривалого впливу на вашу паркетну дошку прямих сонячних променів які можуть спричинити зміни кольору .
При експлуатації інженерної підлоги на основі з підігрівом (тобто як ”теплої підлоги”) слід дотримуватись наступних правил:
- Основа, на яку встановлюється інженерна дошка, обов’язково повинна бути сухою та міцною.
- Максимальна температура для даного типу підлог становить 26°С на поверхні підлоги а максимальна температура води в системі підігріву – 27°С (в такому випадку температура приміщення буде близько 22°С).
- Підлогу рекомендується прогрівати поступово. Після довгої перерви в обігріві, рекомендується почати прогрів з 20°С, поступово збільшуючи температуру на 1°С кожного дня.
Збільшення показників вологості паркету та паркетної дошки понад норму призводить до непередбачуваних наслідків (деформацій, відклеювання від основи та короблення)!
Контроль вологості
Паркетна дошка є натуральним продуктом і має природну властивість розширюватися або звужуватись залежно від зміни вологості навколишнього середовища. Взимку, коли будинки опалюються, і повітря в приміщеннях стає сухим, іноді вологість падає до 30% і нижче. Паркет в таких умовах надмірновіддає вологу і, як наслідок, може відбутися процес всихання. Між планками можуть з’являтися невеликі щілини. Навесні сухий мікроклімат всередині приміщень зміниться на вологий і щілини закриються. Це явище називається сезонною зміною розмірів і властиве всім породам деревини. Для виключення цього явища рекомендується підтримувати відносну вологість в приміщеннях 45-55%для масивної паркетної дошки протягом цілого року, використовуючи спеціальні зволожувачі повітря та регулярне провітрювання приміщення.
Для приміщень, де існує великий сезонний перепад вологості повітря, рекомендуємо інженерну паркетну дошку. Багатошарова конструкція паркетної дошки дозволяє зберігати розміри паркетин в більш широкому діапазоні коливання вологості навколишнього середовища 40-65%.
В разі появи ознак впливу вологи на паркет (викривлення дошки, понаднормове розширення, короблення) спробуйте в найкоротші терміни усунути її джерела. Ними можутьбути: протікання водопроводу, тераса з накопиченою водою без системи відводу від будинку або просто недостатній обмін повітря в приміщенні. Зазвичай після усунення джерела вологи потрібен якийсь час на процес природного випаровування вологи з паркету, після чого викривлення може стати взагалі непомітним.